HubSpot All-In-One Marketing - Forms, Popups, Live Chat - en to pt translation catalogue (39 entries)

en: We're sorry to see you go
pt: É uma pena vê-lo partir.

en: If you have a moment, please let us know why you're deactivating the plugin
pt: Se tiver um momento, informe-nos por que está desativando o plug-in.

en: I can't sign up or log in
pt: Não consigo me inscrever ou fazer login

en: The plugin is impacting website performance
pt: O plug-in está afetando o desempenho do site

en: The plugin isn't working
pt: O plug-in não está funcionando

en: The plugin isn't useful
pt: O plug-in não é útil

en: Temporarily disabling or troubleshooting
pt: Desativação temporária ou solução de problemas

en: Other
pt: Outro

en: Feedback
pt: Feedback...

en: Submit & deactivate
pt: Enviar e desativar

en: Skip & deactivate
pt: Ignorar e desativar

en: Hubspot
pt: HubSpot

en: Select the content type HubSpot Analytics uses to track this page
pt: Selecione o tipo de conteúdo que a HubSpot Analytics usa para rastrear esta página.

en: Detect Automatically
pt: Detectar automaticamente

en: Blog Post
pt: Post de blog

en: Knowledge Article
pt: Artigo de conhecimento

en: Listing Page
pt: Página de listagem

en: Standard Page
pt: Página padrão

en: User Guide
pt: Guia do usuário

en: Forms
pt: Formulários

en: Live Chat
pt: Chat

en: Contacts
pt: Contatos

en: Email
pt: E-mail

en: Lists
pt: Listas

en: Reporting
pt: Relatórios

en: Settings
pt: Configurações

note: translators: %1$s: Plugin current version %2$s: PHP required version
en: HubSpot All-In-One Marketing %1$s requires PHP %2$s or higher Please upgrade WordPress first
pt: O software de marketing completo da HubSpot %1$s exige PHP %2$s ou superior. Atualize o WordPress primeiro.

note: translators: %1$s: Plugin current version %2$s: WordPress required version
en: HubSpot All-In-One Marketing %1$s requires WordPress %2$s or higher Please upgrade WordPress first
pt: O software de marketing completo da HubSpot %1$s exige WordPress %2$s ou superior. Atualize o WordPress primeiro.

note: translators: %1$s: HTML anchor opening tag %2$s: HTML anchor closing tag
en: The HubSpot plugin is not connected right now To use HubSpot tools on your WordPress site, %1$sconnect the plugin now%2$s
pt: O plug-in da HubSpot não está conectado no momento. Para usar as ferramentas da HubSpot no seu site WordPress, %1$sconecte o plug-in agora%2$s.

en: Dismiss this notice
pt: Ignorar este aviso.

note: translators: %1$s: Current user name or nickname
en: Hey %1$s,
pt: Olá, %1$s.

note: translators: %1$s: HTML anchor opening tag %2$s: HTML anchor closing tag
en: Have you got 2 minutes to complete %1$sthis survey%2$s about the HubSpot for WordPress plugin?
pt: Você tem 2 minutos para participar %1$sdesta pesquisa%2$s sobre o plug-in da HubSpot para o WordPress?

en: We read every response Your feedback helps our team make the improvements that you need the most
pt: Lemos cada resposta. Seu feedback ajuda nossa equipe a fazer as melhorias que você mais precisa.

en: HubSpot for WordPress Team
pt: Equipe da HubSpot para WordPress

en: Thanks,
pt: Obrigado,

en: Leave us a review | link opens in a new tab
pt: Deixe-nos uma avaliação | O link abre em uma nova guia

en: Form
pt: Formulário

en: Meetings Scheduler
pt: Agendador de reuniões

en: Fetch Proxy Maps Schedule
pt: Buscar cronograma de mapas de proxy
